Jak zbudować własny słownik rodzajowy w systemie Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB?

Budowa własnego słownika rodzajowego jest jednym z pierwszych kroków jakie stawiamy korzystając z systemu Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB.

Słownik rodzajowy powinien być dostosowany do specyfiki funkcjonowania konkretnej jednostki, zatem trudno tutaj opierać się na jednym sprawdzonym wzorcu. Niezależnie od przyjętego rozwiązania, poniżej znajdą Państwo informacje w jaki sposób zbudować własny słownik rodzajowy oraz jak może powiązać go z wbudowanym słownikiem CPV.1. Otwieramy kartotekę RODZAJE

2. Przyciskiem DODAJ RODZAJ – otwieramy pole dodawania nowego rodzaju. Wpisujemy przykładowy rodzaj USŁUGI DRUKARSKIE.

3. Dodany przez nas rodzaj pojawia się na liście rodzajów. Za pomocą ikonki CPV znajdującej się po prawej stronie tabeli, możemy powiązać rodzaj ze słownikiem CPV.

4. System otwiera formatkę dodawania kodów do danego rodzaju. W oknie wyszukiwarki wpisujemy słowo, po którym chcemy aby system przeprowadził wyszukiwanie. Następnie klikamy przycisk SZUKAJ.

5. Na liście kodów odnajdujemy pozycję „usługi drukowania” i za pomocą ikonki „+” dodajemy kod do naszego rodzaju.

6. Klikając w krzyżyk znajdujący się obok nazwy kodu, mamy możliwość zobaczenia jakie kody niższego rzędu zostały dodane do rodzaju USŁUGI DRUKARSKIE.

7. Możemy uzupełniać listę kodów dla poszczególnych rodzajów dowolną ilość razy. Kliknięcie kodu wyższej kategorii spowoduje automatyczne podpięcie do słownika również kodów niższej kategorii (o większej szczegółowości). Dla każdorazowego skorzystania z tej opcji wystarczy skorzystać z przycisku „+”. System nie wymaga aby poszczególne rodzaje w Słowniku Rodzajowym miały powiązanie ze Słownikiem CPV. Jeżeli skompletowaliśmy listę w danym rodzaju – wybór nasz potwierdzamy przyciskiem ZATWIERDŹ, który zamknie okno. Na liście rodzajów widnieje rodzaj USŁUGI DRUKARSKIE z podpiętymi kodami CPV.

Ostatnie wpisy