NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Na czym polega blokowanie rekordów (wydatków, zamówień) w systemie Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB?

Wielu z klientów korzystających z systemu Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB zwraca uwagę na pojawiającą się ikonę blokowania rekordu na kartotece wydatków lub na kartotece zamówień. Poniżej wyjaśnimy na czym polega funkcja blokowania rekordu w systemie Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB.

Ikona „blokowanie rekordu” pojawia się w sytuacji kiedy użytkownik wychodząc z danej formatki nie korzysta z przycisku „Anuluj”, „Zamknij” lub „Zapisz”, a zamiast tego klika bezpośrednio na przyciski z górnego menu nawigacyjnego (np. Kontrahenci, Wydatki, Zamówienia) lub nawiguje klawiszami bezpośredni z klawiatury np. Backspace.

Dla przykładu – otwierając formatkę edycji wydatku, system blokuje w bazie danych dany wydatek do edycji przez konkretnego użytkownika, tak aby w tym samym czasie nikt inny nie mógł edytować lub skasować danego rekordu. Jeśli w tej sytuacji zamiast użyć przycisków „Zapisz” lub „Zamknij” użyjemy np. przycisku „Zamówienia”, wówczas nie wysyłamy do bazy informacji o „wyjściu” z danego rekordu. Pozostaje on zablokowany.
Dany rekord może być odblokowany jedynie przez osobę z uprawnieniami administratora. Aby odblokować rekord wystarczy wejść w link „Wydatki w edycji przez innych użytkowników” znajdujący się na kartotece wydatków powyżej tabeli z wprowadzonymi wydatkami.
Aby odblokować rekord wystarczy wejść w link „Wydatki w edycji przez innych użytkowników” znajdujący się na kartotece wydatków powyżej tabeli z wprowadzonymi wydatkami.
Klikając w ten link, rozwijamy listę zablokowanych rekordów a następnie klikamy na ikonkę blokady aby ją zwolnić.
Odblokowany wydatek pojawi ł się w tabeli wydatków.

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych: 4,3117 co stanowi 129 351,- zł

Nowości na forum

Statystyki forum:

Liczba użytkowników: 77868
Liczba postów: 141620
Liczba tematów: 17754

Bądź na bieżąco – dopisz się do newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888

Najnowsze pliki do pobrania

Pisaliśmy o…

aktualny kurs euro zamówienia publiczne dokumentacja projektowa rozporządzenie elektronizacja zamówień publicznych ewidencjonowanie wydatków w zamówieniach publicznych GDDKiA intepretacje prawo zamówień publicznych mec. Łukasz Mackiewicz Ministerstwo Cyfryzacji nowelizacja prawa zamówień publicznych opinie prawo zamówień publicznych opinie UZP Piotr Sperczyński Piotr Sperczyński szkolenia Platforma e-Zamówienia poradnik Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Umowy i Zamówienia poradnik rodzajowa ewidencja wydatków web pressinfo Prezes UZP protokół postępowania w zamówieniach publicznych Przegląd prasy zamówienia publiczne przetargi drogownictwo przetargi na autobusy przetargi na drogi raport przetargi Rodzajowa Ewidencja Wydatków Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Umowy i Zamówienia Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB rozporządzenie dokumentacja projektowa rozporządzenie w sprawie protokołu postępowania solaris Solaris Bus % Coach specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego sprawozdanie z udzielonych zamówień Standardy Usług i Danych dla Platformy e-Zamówienia szkolenia zamówienia publiczne szkolenia z zamówień publicznych Urząd Zamówień Publicznych ustawa PZP opinie Wokanda KIO wydatki według rodzajów zamówienia publiczne zamówienia publiczne kurs euro zamówienia publiczne na oprogramowanie zapytanie o cenę na oprogramowanie