NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Na czym polega blokowanie rekordów (wydatków, zamówień) w systemie Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB?

Wielu z klientów korzystających z systemu Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB zwraca uwagę na pojawiającą się ikonę blokowania rekordu na kartotece wydatków lub na kartotece zamówień. Poniżej wyjaśnimy na czym polega funkcja blokowania rekordu w systemie Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB.

Ikona „blokowanie rekordu” pojawia się w sytuacji kiedy użytkownik wychodząc z danej formatki nie korzysta z przycisku „Anuluj”, „Zamknij” lub „Zapisz”, a zamiast tego klika bezpośrednio na przyciski z górnego menu nawigacyjnego (np. Kontrahenci, Wydatki, Zamówienia) lub nawiguje klawiszami bezpośredni z klawiatury np. Backspace.

Dla przykładu – otwierając formatkę edycji wydatku, system blokuje w bazie danych dany wydatek do edycji przez konkretnego użytkownika, tak aby w tym samym czasie nikt inny nie mógł edytować lub skasować danego rekordu. Jeśli w tej sytuacji zamiast użyć przycisków „Zapisz” lub „Zamknij” użyjemy np. przycisku „Zamówienia”, wówczas nie wysyłamy do bazy informacji o „wyjściu” z danego rekordu. Pozostaje on zablokowany.
Dany rekord może być odblokowany jedynie przez osobę z uprawnieniami administratora. Aby odblokować rekord wystarczy wejść w link „Wydatki w edycji przez innych użytkowników” znajdujący się na kartotece wydatków powyżej tabeli z wprowadzonymi wydatkami.
Aby odblokować rekord wystarczy wejść w link „Wydatki w edycji przez innych użytkowników” znajdujący się na kartotece wydatków powyżej tabeli z wprowadzonymi wydatkami.
Klikając w ten link, rozwijamy listę zablokowanych rekordów a następnie klikamy na ikonkę blokady aby ją zwolnić.
Odblokowany wydatek pojawi ł się w tabeli wydatków.

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

W 2022 i 2023 roku średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,4536. Próg stosowania ustawy PZP wynosi 130.000,- zł.

Zapisz się do Newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888