NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

W jaki sposób możemy na bazie wersji demonstracyjnej systemu Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Umowy i Zamówienia zacząć wprowadzać własne dokumenty oraz stworzyć od podstaw własny słownik rodzajowy?

Korzystając z wersji demonstracyjnej systemu Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Umowy i Zamówienia może okazać się, że chcielibyśmy rozpocząć wprowadzanie własnych dokumentów, stworzyć własny słownik rodzajowy lub kartotekę kontrahentów. Nie wystarcza nam bowiem baza przykładowa – nie odzwierciedla ona specyfiki funkcjonowania naszej instytucji. W przyszłości wprowadzone do wersji demonstracyjnej dane chcielibyśmy wykorzystać w wersji pełnej do której zakupu się przymierzamy w przyszłości – z takimi pytaniami spotykamy się często. Poniżej przedstawimy w jaki sposób możemy szybko i prosto wyczyścić bazę systemu Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Umowy i Zamówienia.

Sposób I – bardziej mozolny:

Kasujemy wszystkie dokumenty w bazie. System posiada szereg zabezpieczeń przed skasowaniem powiązanych ze sobą rekordów. Nie da się np. skasować pozycji w słowniku rodzajowym jeśli jest ona wykorzystywana przy jakimkolwiek wpisie np. wydatku. Zatem jeśli zachowamy odpowiednią kolejność kasowania, wówczas system pozwoli nam wyczyścić bazę danych. Kasujemy poszczególne pozycje w następującej kolejności:

  • Wydatki z kartoteki wydatków
  • Zamówienia z kartoteki zamówień
  • Umowy z kartoteki umów
  • Kontrahenci z kartoteki kontrahentów
  • Pozycje ze słownika rodzajowego

Sposób II – prostszy i zdecydowanie bardziej polecany:

W celu usunięcia bazy danych wchodzimy w menu Administracja, następnie w górnym menu wybieramy „Funkcje” a następnie „Usuwanie bazy”. Funkcja ta dostępna jest wyłącznie dla administratora. Raz usuniętej bazy nie da się już przywrócić dlatego warto jest sporządzić kopię zapasową w sytuacji gdy wprowadzaliśmy jakieś swoje dane. Po usunięciu bazy danych aplikacja zostanie zamknięta a po ponownym uruchomieniu systemu pusta baza danych utworzy się automatycznie.

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych: 4,3117 co stanowi 129 351,- zł

Nowości na forum

Statystyki forum:

Liczba użytkowników: 80278
Liczba postów: 142516
Liczba tematów: 17917

Bądź na bieżąco – dopisz się do newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888

Najnowsze pliki do pobrania