Zapraszamy na szkolenie poświęcone jednemu z najbardziej powszechnie stosowanych trybów – trybu podstawowego. Szkolenie, które proponujemy kompleksowo przeprowadzi uczestników przez cały proces udzielenia zamówienia publicznego w tym trybie – od oszacowania przedmiotu zamówienia po zawarcie umowy, dodatkowo przybliżając zmiany, które pojawiły się w 2022 roku. Wszystkie kluczowe elementy trybu podstawowego zostaną dokładnie omówione a dodatkową zaletą szkolenia będzie bogaty materiał szkoleniowy (m.in. SWZ, przykładowa korespondencja z wykonawcami ), który ułatwi zgłębienie tematu. Gwarantujemy znakomitą atmosferę oraz wiedzę przekazywaną w prosty i zrozumiały sposób.
Szkolenie to może być realizowane w formule 1- lub 2-dniowej.
To szkolenie możesz zamówień również w formule zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Twojej instytucji lub firmy. Zadzwoń teraz: (17) 85 33 777 lub (22) 22 52 842.
Uwaga: Poniższy zakres tematyczny stanowi przykładowe zestawienie zagadnień. Każdy z trenerów prowadzi szkolenie w tej tematyce w oparciu o własny autorski program szkolenia.
I. Aktualny stan prawny: Zestawienie przepisów i wymagań. Uwagi praktyczne dotyczące zamówień w aktualnym stanie prawnym – zmiany w roku 2022.
Materiał szkoleniowy tej części szkolenia:
- akty prawne (ustawy i rozporządzenia),
- protokół postępowania – wersja edytowalna.
II. Przygotowanie do postępowania: Regulacja wewnętrzna – na co zwrócić uwagę. Ustalenie wartości zamówienia. Opis przedmiotu zamówienia. Istotne elementy umowy. SWZ – warunki i wymagania, wykluczenia, kryteria oceny ofert. Ogłoszenie o zamówieniu. Elektronizacja w prowadzonym postępowaniu – sprawdzenie kluczowych elementów.
Materiał szkoleniowy tej części szkolenia:
- przykładowa SWZ z załącznikami,
- druki oświadczeń składanych po stronie zamawiającego (art. 56 ustawy pzp).
III. Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości zamówienia poniżej progu unijnego: Wszczęcie po-stępowania – pytania i odpowiedzi. Termin składania i otwarcia ofert – czynności. Badanie i ocena ofert – czynności / kolejność / obowiązki i możliwości. Wybór lub unieważnienie. Zawarcie umowy.
Materiał szkoleniowy tej części szkolenia:
- przykładowa korespondencja z wykonawcami (poprawa omyłek, żądanie wyjaśnień, odrzucenie oferty, wybór oferty, …),
- przykładowe informacje, ogłoszenia upubliczniane na stronie internetowej zamawiającego.
IV. Realizacja umowy: Raport z realizacji umowy. Zmiany do umowy / kiedy jest to możliwe. Obowiązki w trakcie realizacji umowy – punkty obowiązkowe. Sytuacje niedopuszczalne w realizacji umów w zamówieniach publicznych. Odbiór przedmiotu zamówienia. Ogłoszenie o wykonaniu umowy w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Materiał szkoleniowy tej części szkolenia:
- schemat przygotowania raportu z realizacji umowy,
- przykładowa karta gwarancyjna,
- zestawienie komentarzy i uwag.
V. Zamówienia publiczne w bieżącym roku – inflacja, zmiany w umowach, rejestr umów, brak ofert w postępowaniach – wzorcowe dokumenty.
VI. Dyskusja.