CEO at Service Oriented Architecture, Doctor of Business Administration oraz Doctor of Laws – Prawo w biznesie. Uznany specjalista z wieloletnim, 25-letnim doświadczeniem z zakresu prawa zamówień publicznych, bezpieczeństwa informatycznego oraz cyberbezpieczeństwa. Rocznie prowadzi około 90 szkoleń, działając jako trener w 4 renomowanych centrach szkoleniowych w Polsce. Jest również wykładowcą w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Kielcach na stadiach podyplomowych na kierunku Zamówienia Publiczne (kierunek akredytowany przez UZP). Posiada również głęboką wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa i analizy ryzyka. Posiada certyfikaty: Audytora Wiodącego ISO/IEC 22301, ISO/IEC 27001, MoR® Certificate in Risk Management i jest członkiem międzynarodowej grupy eksperckiej Factor Analysis of Information Risk – FAIR Institute oraz międzynarodowego stowarzyszenia osób zajmującego się zawodowo zagadnieniami dotyczącymi audytu, kontroli, bezpieczeństwa oraz innymi aspektami zarządzania systemami informatycznymi ISACA. Jego osiągnięcia w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego i prawa zamówień publicznych zdobyły szerokie uznanie. Jest autorem wielu artykułów i opracowań poświęconych technologii teleinformatycznych, cyberbezpieczeństwu, kryptografii oraz zamówień publicznych. Wśród jego publikacji znajdują się m.in.: "The Influence of Trainable Theory on Robotics", "Deconstructing Digital-to-Analog Converters Using Bet". Jest także współautorem książek dotyczących Microsoft Dynamics 365. Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, jest częstym gościem na konferencjach i seminariach, gdzie dzieli się swoją wiedzą z innymi specjalistami z branży. Jego wkład w dziedzinie bezpieczeństwa i prawa jest doceniany przez wielu specjalistów. W ankietach poszkoleniowych bardzo wysoko oceniany przez uczestników.
Inżynier Ruchu / Zarząd Dróg Powiatowych [2018.06.08]
Szkolenie było świetnie przygotowane. Prowadzący bardzo jasno wyjaśnił zagadnienia.
Informatyk / Powiatowy Urząd Pracy [2018.06.08]
Bardzo dobre
… / Spółdzielnia Mieszkaniowa [2018.04.27]
Udana próba zebrania wiadomości i usystematyzowania. Oby więcej tak profesjonalnie przygotowanych wykładowców.
Specjalista ds. Systemów IT / Szpital Wojewódzki [2018.04.27]
Profesjonalnie zorganizowane szkolenie z dużą wiedzą merytoryczną i praktyczną prowadzącego.
Szkolenie bardzo ciekawe, na pewno rozwiewa moje zapytania postawione zanim przyjechałem na szkolenie. Wykładowca bardzo rzetelnie i klarownie przedstawia omawiane zagadnienia.
Kierownik Sekcji Informatyki / Szpital Wojewódzki [2018.04.27]
Wysoki poziom merytoryczny, wiedza przydatna przy wdrożeniu rozwiązań z zakresu RODO.
Informatyk / Miejska Biblioteka Publiczna [2018.04.27]
Bardzo przydatne.
Od 28 czerwca 2025 r. wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności, wdrażający unijny Europejski Akt o Dostępności. Nowe przepisy nakładają obowiązek zapewnienia dostępności cyfrowej produktów i usług – także w zamówieniach publicznych.
Szkolenie „Dostępność cyfrowa w zamówieniach publicznych” pomoże przygotować się do tych zmian. Uczestnicy poznają obowiązujące przepisy, standardy (w tym WCAG 2.1) oraz nauczą się tworzyć dokumenty dostępne cyfrowo, m.in. SWZ i oferty, z wykorzystaniem praktycznych narzędzi.
ZAKRES SZKOLENIA:
1.
Wprowadzenie
Wprowadzenie do tematyki dostępności cyfrowej w kontekście zamówień publicznych:
Podstawy prawne: ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, ustawa Pzp, standardy WCAG.
Znaczenie dokumentów cyfrowych w procedurach zamówień publicznych.
2.
Podstawy prawne i standardy dostępności cyfrowej
Omówienie przepisów krajowych i międzynarodowych dotyczących dostępności cyfrowej (m.in. Konwencja ONZ, dyrektywa UE o dostępności cyfrowej, WCAG 2.1).
Obowiązki zamawiających i wykonawców w zakresie dostępności dokumentów.
Kluczowe pojęcia: dokument dostępny cyfrowo, minimalne wymagania, standardy techniczne.
3.
Jak tworzyć dokumenty cyfrowo dostępne? – praktyczne zasady
Omówienie formatów dokumentów (Word, PDF) i ich wpływu na dostępność.
Walidatory dostępności (np. Microsoft Accessibility Checker, PAC 2021).
4.
Tworzymy dokument dostępny cyfrowo
Analiza przykładowego dokumentu (np. SWZ lub oferta) pod kątem dostępności cyfrowej.
Wspólne poprawianie dokumentu – zastosowanie poznanych zasad.
Sprawdzanie poprawności przy pomocy narzędzi walidacyjnych.
5.
Podsumowanie i sesja pytań
Podkreślenie kluczowych zasad i obowiązków.
Odpowiedzi na pytania uczestników.
UCZESTNICY
Szkolenie skierowane jest do pracowników zamawiających odpowiedzialnych za przygotowanie i publikację dokumentacji przetargowej, w szczególności do:
pracowników działów zamówień publicznych,
osób przygotowujących SWZ, ogłoszenia, umowy i inne dokumenty w postępowaniach,
koordynatorów ds. dostępności,
informatyków i administratorów BIP oraz platform zakupowych,
przedstawicieli instytucji publicznych objętych obowiązkiem zapewnienia dostępności cyfrowej.
METODOLOGIA
Szkolenie poprowadzone online za pośrednictwem przeglądarki internetowej z wykorzystaniem interaktywnych narzędzi: strumień video na żywo, prezentacje multimedialne, współdzielenie pulpitu, tablice interaktywne.
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie karty zgłoszenia na numer faksu: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777 lub adres poczty elektronicznej: szkolenia@noweprzetargi.pl.
UWAGA!!! Jeśli pracujesz zdalnie bez dostępu do pieczątek, skanera i osób decyzyjnych – wypełnij kartę zgłoszeniową i odeślij do nas. Na uzupełnienie formalności dajemy Ci 30 dni od dnia szkolenia.
Istnieje możliwość organizacji szkolenia w formule szkolenia zamkniętego – realizowanego na zlecenie zamawiającego we wskazanym czasie. Główną zaletą organizowanych przez nas szkoleń zamkniętych jest dopasowanie ich zakresu do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta.
W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777, 801 889 888.